- Koop 6 voor €30,88 per stuk en bespaar 5%
-
Volledig verzekerde verzendingenNL en BE lage verzendtarieven van € 5 (BE + gratis vanaf € 150) en € 6 (NL+ gratis vanaf € 200)
-
Snelle levering1 tot 3 werkdagen
-
Volume KortingenOntvang bij heel wat wijnen extra volume kortingen !
-
14 dagen proef garantie !Niet goed geld terug garantie! De aangekochte wijn toch niet naar wens? Geen probleem, U kan hem gratis ruilen of u kan hem kosteloos terugzenden en wij vergoeden het volledige aankoopbedrag
Bodegas Bigardo is een jong en kleinschalig wijndomein , opgericht door Kiko Calvo in 2016. Deze vrij excentrieke wijnmaker kunnen we toch wel een beetje een rebel noemen. Eigenwijs ook, maar steeds met het oog op het maken van zuivere, smaakvolle en natuurlijke wijnen, allemaal met autochtone gisten en met een absoluut minimum aan interventie.
Kiko doet eigenlijk gewoon zijn ding en maakt al zijn wijnen zoals hij dat wil. Daarmee bedoel ik dat hij niet altijd de regels van de DO Toro volgt en bijgevolg regelmatig ook wel wijnen maakt zonder deze DO. Maar wat maakt het uit? Als de wijn maar goed is!
Kiko heeft trouwens al wat watertjes doorzwommen, voor hij Bodegas Bigardo heeft opgericht. Zo heeft hij heel wat ervaring opgedaan in landen als Frankrijk, Chili, Argentinië en de USA bij verschillende top wijnhuizen.
Pellejo is het oudste perceel van het domein, met meer dan 100 jaar oude Tinta de Toro wijnranken en dat resulteert in een intense wijn met donker rijp rood fruit, zoethout, leder, florale en rokerige toetsen. Een stevige rode wijn met een goede structuur en complexiteit. Het hogere alcohol percentage van 15.5% is mooi in balans met het fruit en de frisse zuren.
Deze wijn kan je zeker nu al consumeren, laat hem even "ademen" en geniet ten volle van deze parel uit Toro. Of laat hem gerust nog enkele jaren rijpen, het potentieel is enorm.
Bij Wijnthousiast zijn we zeker grote fan ! Nu jij nog?
Land | Spanje |
Domein | Bodegas Bigardo |
Appelatie | DO Toro |
Regio | Castilla y Leon (Zamora) |
Druiven | Tinta de Toro (Tempranillo) |
Houtlagering | Ja |
Volume | 75 cl |
Jaargang | 2022 |
Bewaarpotentieel | + 10 Jaar |
Allergenen | Bevat Sulfieten |
Foodpairing | Rood vlees, BBQ, harde kazen, gekruide stoofpot, |